IELTS-TOEIC-TOEFL

Uluslararası testlerde hedeflenen puanları alabilmek çok özel bir hazırlık gerektirir. Söz konusu testlere girmesi gereken katılımcıların genel İngilizce seviyeleri ve belli becerileri ilk etapta önemlidir. Ayrıca bu testleri çok iyi tanıyabilmeleri ve kendilerini başarıya ulaştıracak özel taktik ve stratejileri de öğrenmeleri gerekmektedir. Native Language’de öğrencilerimizi uluslararası testlere bu konuda özel uzmanlığa sahip eğitmen kadromuz hazırlamaktadır.


Yurtdışında veya Türkiye’deki üniversitelerde okuyabilmek, yüksek lisans veya doktora yapabilmek, işe girerken dil becerisinin yeterli olduğunu kanıtlayabilmek ya da dil tazminatı alabilmek gibi nedenlerle bireyler bu testlere girebilmektedir. Uluslar arası testler farklı amaçlarla alınabilmektedir. Akademik ortamda ingilizce yeterliliğinizi ölçen ve tüm dünyada geçerli olan testler TOEFL ve IELTS 'dir.


Belli başlı testlere yönelik karşılaştırma yapabileceğiniz ve hedeflediğiniz puana ulaşabilmek için yaklaşık ne kadar süreli eğitim almayı planlamanıza yardımcı olacak tablomuz şu şekildedir:
 

Sınavlar

Intermediate

Upper-Int

Advanced

Proficiency

IELTS

4.5 - 5.0

5.5 - 6.5

6.5 - 7.5 

8.0 - 9.0

TOEFL

32 - 45

46 - 86

87 - 109

110+

KPDS

50 - 60

61 - 70

71 - 80

---

ÜDS

50 - 60

61 - 70

71 - 80

---

CEF

B1

B2

C1

C2


Sınav Hazırlık Programlarımızın eğitim programları genel ingilizce eğitim programlarından daha farklı hazırlanmakta ve katılımcının hedefi ve ihtiyacı doğrultusunda kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir.


Sınav Hazırlık Programlarımız 50-100-150 saat arasında değişen paketler halinde sunulmaktadır. Katılımcının bulunduğu beceri düzeyine göre bir seviye atlaması 60 – 80 saatlik eğitimle mümkün olabilmektedir. Gerekli ilave ev ödevlerinin yapılması, düzenli ders alınması, kişinin öğrenme profili ve alışkanlıklarının da doğal olarak etkisi olabilmekte ve hedeflen puanları alabilecek kapasiteye erişebilmek kişiden kişiye farklı olabilmektedir.
Uluslar arası testlere hazırlık eğitimlerimiz birebir özel ders formatında veya 4 kişilik mini gruplar şeklinde verilmektedir.

 

Detaylı bilgi ve ön analiz randevuları için lütfen bize ulaşın.